Veda Yemeği

04 Ocak 2018 Perşembe

Üniversitemizin Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümünde 3 yıl görev yapmış olan Gürcistan vatandaşları Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Rusudan Sağinadze ve Doç. Dr. Maia Kikvadze onuruna Fakültemiz tarafından Rize Polis Evinde veda yemeği düzenlendi.

Yemekte konuşma yapan Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Oktay Torul, Prof. Dr. Rusudan Sağinadze ve Doç. Dr. Maia Kikvadze’nin Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümünün aktif hale getirilmesinde Yrd. Doç. Dr. Harun Çimke ile birlikte çok büyük hizmetlerinin bulunduğunu, yapılan çalışmaların hiçbir zaman unutulmayacağını belirtti. Üniversitemizin kapısının kendilerine her zaman açık olduğunu ifade eden Dekanımız Prof. Dr. Oktay Torul, Prof. Dr. Rusudan Sağinadze ve Doç. Dr. Maia Kikvadze bundan sonraki haytalarında başarılar diledi.

Yemekte bir veda konuşması yapan Prof. Dr. Rusudan Sağinadze ve Doç. Dr. Maia Kikvadze, Rize’de ve Üniversitede olmaktan mutluluk duyduğunu, burada çok sayıda güzel insanla tanışmasından ötürü şanslı olduğunu belirterek bu ayrılığın aslında bir veda olmadığını, imkân buldukça sık sık Rize’ye ve Üniversiteye geleceklerini ifade ettiler. İleriki yıllarda imkân olması durumunda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne tekrar dönmek ve bu samimi ortamda çalışmak istediklerini belirten Prof. Dr. Rusudan Sağinadze ve Doç. Dr. Maia Kikvadze, yemeğe icabet eden tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmalarını sonlandırdılar.
Konuşmaların ardından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Bilgin ve Dekanımız Prof. Dr. Oktay Torul tarafından Üniversitemize sağlamış oldukları katkı ve başarılı çalışmalarından dolayı Prof. Dr. Rusudan Sağinadze ve Doç. Dr. Maia Kikvadze şilt verildi.