Dekanın Yeni Öğrencilere Mesajı

Sevgili öğrencilerim, değerli meslektaşlarım;
 
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi’ne hoş geldiniz.
 
Öncelikle Fakültemizi tercih ettiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Bu tercihin sizlerin hayatına yön vereceğine ve geleceğinize ışık tutacağına olan inancım tamdır. Fen Edebiyat Fakültesi olarak, siz seçilmiş öğrencilerin aramıza katılmasını ve üniversiteli olmanın hazzına varacağınız günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. 
Sizler zorlu bir sınav maratonunu başarıyla tamamlayarak fakültemize katıldınız. Bu süreçte iyi bir evlat yetiştirme yolundaki emekleri için ailelerinize de çok teşekkür ediyorum. Şüpheniz olmasın ki, eğitim yaşamınızın buraya kadar ki kısmı, bundan sonraki kısmından çok daha zordu. Sizler bu zoru başararak elit bir toplumun üyesi olduğunuz için kendinizle gurur duymanız gerekiyor.
 
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi olarak hedefimiz; planlı, çalışkan, özgüvene sahip, güvenilir, ileri ve açık görüşlülük gibi temel değerlere sahip olan, tarafsız, takım çalışması bilincinde olan, araştırmacı ve paylaşımcı, yeni fikirler üretebilen, sürekli gelişme ve yenilenme yeteneğinde, mesleki etik değerlere sahip sadece ulusal değil uluslararası alanda yetkin bilim insanları  yetiştirmektir.
 
Üniversitemize ayak bastığınız ilk andan itibaren hayatınızda büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinin de başladığının farkında olacaksınız. Donanımlı, çağın gereklerine göre oluşturulmuş ve köklü bir geçmişe sahip olan Fakültemiz, sizleri güçlü bir geleceğe hazırlamak için pek çok fırsatlar sunmaktadır. İşte oluşturulmuş bu imkanlar, sizlerin aydınlık fikirleri ile buluşarak üniversitemizin ve de ülkemizin hak ettiği çağdaş seviyeye çıkmasına katkı sağlayacaktır.
 
Sizler artık parlak bir geçmişe sahip, Fen ve Edebiyat alanlarında gerek ülke çapında, gerekse küresel düzeyde adından söz ettiren; 7 farklı bölümde, 3 ayrı dilde 150’e yakın üstün niteliklere sahip akademik ve idari kadrosu ile 1.000’nin üzerinde lisans ve çok sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisine hizmet veren bir eğitim ve araştırma kurumunun parçasısınız.
 
Fakülte olarak bölümlerimizi çağın ihtiyaçlarına göre hazırlamak adına akreditasyon faaliyetlerine başlamış bulunmaktayız. Mezuniyetinizi akreditasyona uyumlu bir diploma ile taçlandırmanız sizlere ulusal/uluslararası seviyede çok önemli ayrıcalıklar sağlayacaktır. Fakültemizin akademik kadrosu, alanında tanınmış, güncel ve uluslararası ölçütlerde eğitim-öğretim ve araştırma yapan, seçkin ve güçlü bilim insanlarından oluşmaktadır. Bu güçlü akademik kadromuz yurt içinde ve yurt dışında alanlarında uzman bilim insanları ve çeşitli kurumlar ile ortak projeler üretmekte,  kurslar ve geziler düzenlemekte, bunu öğrencilerine sunarak,  staj ve mezuniyet öncesi/sonrası çalışma imkanları sağlamaktadır. Fakültemiz aynı zamanda sizlere ülkemizin ve dünyanın önde gelen üniversiteleri ile imzalanan değişim anlaşmaları çerçevesinde yurt dışında eğitim görme imkânları sunmakta, çift anadal, yandal ve çift diploma ile sizleri daha da ayrıcalıklı kılmaktadır. Aynı zamanda Fakültemizde uluslararası öğrenciler de eğitim görmektedir. Oluşan bu uluslararası ortam sosyo-kültürel çeşitliliği ve bilgi alış-verişini de beraberinde getirmektedir. Artık üniversitemizin bir mensubu olarak sizlere bazı sorumluluklar düşmektedir. Yarınımızı bugünden daha üstün kılmak adına “BENDE VARIM” diyor muyuz?
 
Sizlere bu kariyer yolculuğunda hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak iyi bir eğitim hayatı diliyorum.  

Sevgi ve selamlarımla,
Prof. Dr. Serdar Makbul
Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı