Fakültemiz Gürcü Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri Akreditasyon Çalışmalarını Tamamladı

22 Şubat 2023 Çarşamba

Fakültemiz Gürcü Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri 1 yıl önce akreditasyon çalışmaları kapsamında Fen, Edebiyat, Fen - Edebiyat, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğine (FEDEK) başvuru yaptı.

Gürcü Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri, 19-21 Şubat 2023 tarihleri arasında değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilerek çıkış raporu, FEDEK değerlendirme grubu takım başkanı Prof. Dr. Kenan İNAN tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf YILMAZ ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat TOMAKİN’ e takdim edildi.

Rektörlük Senato Salonu'nda yapılan toplantıya, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Nebi Gümüş, Prof. Dr. Mete AVCI, Fakülte Dekanları, Fen Edebiyat Fakültesi Bölüm Başkanları ve ilgili komisyon üyeleri katıldı.

Üniversitemizin kalitesini artırmasının yanında kurumun güvenirliğini ve tanınmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen akreditasyon çalışmaları ve gelinen süreçle ilgili yapılan bilgilendirme toplantısında, sürecin başarılı bir şekilde geçmesinde ve tamamlanmasında emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür edildi.

Fen Edebiyat Fakültemizde daha önce Biyoloji, Fizik , Kimya, Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı ile Tarih Bölümleri akreditasyon belgesi alma başarısı göstermişlerdi.