Dekanın Mesajı

Değerli Öğrenciler,

Fen Edebiyat Fakültemiz 1997 yılında kurulmuş olup Üniversitemizin en köklü ve tecrübeli birimlerindendir. Fen ve Sosyal Bilimlerin aynı çatı altında buluştuğu Fakültemizde Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümlerinde eğitim-öğretim ve akademik faaliyetler yürütülmektedir. Fakültemizde lisans eğitimi veren bölümlerimizin lisansüstü programları da bulunmaktadır. Bu kapsamda toplamda 1 tezsiz yüksek lisans, 6 yüksek lisans ve 5 doktora programına akademik kadromuz ve araştırma alt yapımız destek vermektedir. 
Temel bilimlerden oluşan Fakültemizin hedefi evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, mesleki açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmek; ayrıca ilimiz ve bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapan ve kendini sürekli geliştiren bir fakülte olmaktır. Bu hedeflere ulaşmak için tüm fakültemizde FEDEK (Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) akreditasyon çalışmaları yürütülmeye başlanmıştır. Bu kapsamda Biyoloji Bölümümüz 6 Nisan 2020 yılı tarihinden itibaren 5 yıl süreyle akredite olmuştur.
Uluslararası tanınırlığı olan, yürüttüğü faaliyetlerle üniversitemize öncülük eden akademik kadromuzla ve gelişmiş altyapı ve laboratuvar imkânlarımızla sizleri geleceğe hazırlamak için özveriyle çalışmaktayız. Bunun için sizlerin ilgi alanlarınızı desteklemek ve gelişmenize katkı sağlamak amacıyla farklı birim/bölümlerle çift anadal ve yan dal programları hazırladık, değişim programlarıyla farklı ülkelerde/üniversitelerde eğitim almanızı sağlayacak anlaşmalar yaptık. Ayrıca Üniversitemiz, eğitim hayatınız boyunca en güzel anıları biriktirmeniz için ulaşılabilir ve zengin içerikleriyle sizlere sosyal ve kültürel imkânlar sunmaktadır.
Sevgili gençler, biz kendimizi sizlere daha kaliteli bir eğitim imkânı sunmak için hazırladık ve sizlerin de katkılarıyla kendimizi her zaman yenilemeye hazırız. Yeşil ve mavinin birleştiği muhteşem doğasıyla yurdumuzun cennet köşelerinden biri olan Rize’de sizleri bekliyoruz.
Selam ve Sevgilerimle,         
       
 Prof. Dr. Murat TOMAKİN
Dekan